Promocje
Double Professional Pack BUM-60%: Edycja Healy Professional & MagHealy Professional - PROMOCJA
Double Professional Pack BUM-60%: Edycja Healy Professional & MagHealy Professional - PROMOCJA

14 626,00 zł

Cena regularna: 36 566,00 zł

szt.
Edycja MagHealy Classic - 14 Programów + Meridian_Analyse PROMOCJA 50%
Edycja MagHealy Classic - 14 Programów + Meridian_Analyse PROMOCJA 50%

4 999,00 zł

Cena regularna: 10 078,00 zł

szt.
Healy Resonance Plus Edition - 124 Programy; Analiza Coach Aura + Healy Coil  +PROMOCJA
Healy Resonance Plus Edition - 124 Programy; Analiza Coach Aura + Healy Coil +PROMOCJA

8 800,00 zł

Cena regularna: 12 477,00 zł

szt.
Healy Resonance Edition - 98 Programów; Analiza + Healy Coil  PROMOCJA
Healy Resonance Edition - 98 Programów; Analiza + Healy Coil PROMOCJA

5 457,00 zł

Cena regularna: 8 166,00 zł

szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
1px

Na czym polega zjawisko odwróconej osmozy?

filtry odwróconej osmozy

Ze względów ekonomicznych i ekologicznych coraz więcej osób ogranicza lub całkowicie rezygnuje z kupowania wody mineralnej w butelkach. Aby móc cieszyć się zawsze smaczną i pozbawioną zanieczyszczeń wodą do picia, należy użyć do jej przygotowania specjalnych filtrów. Jednym z nich jest filtr do wody AWS, czyli urządzenie, które wykorzystuje zjawisko odwróconej osmozy do uzdatniania wody pitnej. Działanie osmotyczne opiera się na naturalnym procesie, który wykazuje wysoką skuteczność. W dalszej części naszego wpisu wyjaśnimy, na czym dokładnie polega zjawisko odwróconej osmozy.

Zjawisko odwróconej osmozy w procesie oczyszczania wody pitnej

Naturalnie zachodzący w naturze proces odwróconej osmozy został wykorzystany po raz pierwszy 1953 roku do odsalania wody morskiej. Wraz z intensywnym rozwojem przemysłu w latach 60. XX wieku doszło do rozwoju tej technologii na skalę przemysłową. Ze względu na wysoką skuteczność usuwania zanieczyszczeń zarówno organicznych, jak i nieorganicznych odwrócona osmoza znalazła zastosowanie w procesach oczyszczania ścieków, pozwalając na znaczny odzysk wody przy niewielkich nakładach energii.

Osmoza polega na wymuszonej dyfuzji jonów lub cząstek przez półprzepuszczalną błonę z roztworu o wyższym stężeniu do roztworu o niższym stężeniu, który ma większe stężenie cząsteczek. W praktyce jest to proces zachodzący we wszystkich organizmach żywych. W filtrach do wody wykorzystywana jest odwrócona osmoza, w której jednym z najważniejszych elementów, warunkujących efektywność oczyszczania, jest membrana. Przy użyciu ciśnienia z sieci wodociągowej dochodzi do filtrowania wyłącznie wolnych od zanieczyszczeń cząstek wody. Dzięki temu dochodzi do usunięcia z wody wszelkich zanieczyszczeń (zarówno chemicznych, jak i biologicznych), przy czym zachowane zostają wszelkie jej cenne składniki mineralne.

Filtr do wody AWS wykorzystują zjawisko odwróconej osmozy do uzdatniania wody pitnej, która nadaje się do bezpośredniego spożycia. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest dodatkowo w mineralizator wody, który wzbogaca przefiltrowaną wodę w minerały. Po przefiltrowaniu wykazuje ona wskaźnik 9,5 pH, więc działa odkwaszająco na organizm i likwiduje patogeny chorobotwórcze, takie jak bakterie i wirusy. Dzięki zastosowaniu wstępnego filtra węglowego możliwe jest też skuteczne eliminowanie związków chloru, a filtr węglowy końcowy poprawia walory smakowe wody. Oprócz tego urządzenie posiada specjalny wkład, który ma na celu obniżenie potencjału Redox w wodzie, co powoduje hamowanie rozwoju szkodliwych dla zdrowia wolnych rodników.

Jesteś zainteresowany filtrami do wody AWS? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Statystyki
Produktów:
18
Kategorii:
11
Nowości:
4
Promocje:
8
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium