HEALY & MAGHEALY
Suplementy DIETY
KOSMETYKA Uroda Higiena
Beauty & Wellness
Zdrowy SEN
Analizator KWANTOWY
BIO Elektrody
Zdrowa WODA
Książka E-book
SZKOLENIA_ Event, on-line
10 Wektorów ZDROWIA
Kurs Zawodowy
Nowości
BLOG
Promocje
1px

Nowoczesne metody uzdatniania wody pitnej

uzdatnianie wody pitnej

Woda to jeden z głównych czynników niezbędnych do funkcjonowania żywych organizmów, w tym ludzi. Każdego dnia należy wypijać 2-3 litry wody, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Bez wody człowiek jest w stanie przeżyć zaledwie kilka dni. Aby jednak nadawała się do picia i nie szkodziła zdrowiu, musi być odpowiednio czysta, a więc pozbawiona zanieczyszczeń biologicznych i chemicznych. Część tych substancji pochodzi z działalności człowieka. Zaliczamy do nich m.in. żelazo, azotany, amoniak, mangan. Są to zanieczyszczenia, których należy się pozbyć, zanim woda trafi do obiegu w domu. Dlatego też wdrażane są różnorodne procesy uzdatniania wody pitnej poprzez dostosowanie jej właściwości fizykochemicznych. Polegają one na zastosowaniu odpowiednich filtrów i usuwaniu zanieczyszczeń. W tym wpisie przedstawimy nowoczesne metody uzdatniania wody pitnej.

Jakimi metodami odbywa się uzdatnianie wody pitnej?

Wyróżnić można co najmniej kilka technologii uzdatniania wody pitnej, jakie znajdują obecnie zastosowanie. Podstawowym z nich jest chlorowanie, a więc dezynfekcja z zastosowaniem związków chloru lub chloru w postaci gazowej. Zaletą jest stosunkowo niska cena chlorowania, stąd też popularność tej metody. Niestety chlor wpływa na pogorszenie smaku i zapachu wody.

Kolejnym procesem jest wymiana jonowa, czyli demineralizacja. Technologia ta wymaga zastosowania specjalnej instalacji, więc jest możliwa do przeprowadzenia głównie w zakładach gospodarki wodno-ściekowej.

Dezynfekcja wody polega na niszczeniu żywych i przetrwalnikowych form organizmów patogennych i przeciwdziałanie ich wtórnemu rozwojowi. Jest to proces odgrywający istotną rolę w przypadku wody stosowanej w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym. Dezynfekcja odbywa się za pomocą promieniowania UV.

Do uzdatniania wody wykorzystywane są również preparaty chemiczne. Ich celem jest poprawa jakości wody. Jednak procesy te mogą przebiegać wyłącznie w określonych warunkach, gdyż istnieje ryzyko przekroczenia maksymalnej ilości środka czyszczącego. Metoda ta znajduje zastosowanie w różnych branżach przemysłu i w niektórych procesach technologicznych, np. uzdatnianie wody chłodniczej czy do klimatyzacji.

Uzdatnianie wody pitnej odbywa się też z zastosowaniem różnorodnych filtrów. W tym przypadku wyróżniamy filtrację mechaniczną czy filtrację na węglu aktywnym.

Zjawisko odwróconej osmozy do uzdatniania wody pitnej

Jedną z metod, która znajduje zastosowanie przy uzdatnianiu wody pitnej, jest odwrócona osmoza. W procesie tym wykorzystuje się zjawisko osmozy, co pozwala na dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych, bez pozbawiania wody cennych składników mineralnych. Jest to możliwe za sprawą innowacyjnego urządzenia, jakim jest filtr do wody AWS (Activity Water Starlife), które z powodzeniem może być używane na co dzień w każdym domu. Przy użyciu ciśnienia z sieci wodociągowej filtrowane są wyłącznie wolne od zanieczyszczeń cząsteczki wody, które przechodzą przez półprzepuszczalną membranę. Dodatkowo urządzenie AWS wyposażone zostało w mineralizator wody, który wzbogaca ją w cenne minerały. Przefiltrowana i zmineralizowana woda nadaje się do bezpośredniego spożycia (bez konieczności gotowania).

Filtr osmotyczny oczyszcza wodę ze wszelkich drobnych zanieczyszczeń i alergenów. Po przefiltrowaniu cechuje się ona wskaźnikiem 9,5 pH, więc działa odkwaszająco na organizm i jednocześnie likwiduje patogeny chorobotwórcze, takie jak bakterie i wirusy. Co ważne, jest pozbawiona również związków chloru, które nie tylko psują smak i zapach, ale wręcz mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Filtr do wody AWS, wykorzystujący zjawisko odwróconej osmozy, jest jednym z najlepszych nowoczesnych sposobów na uzdatnianie wody pitnej w każdym domu.

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Statystyki
Produktów:
28
Kategorii:
12
Nowości:
3
Promocje:
11
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium