Mikroprądy działają stymulująco na komórki ciała. Tkanka organizmu zbudowana jest z komórek z własną częstotliwością drgań, którym towarzyszy rezonans. Dostosowując pasma impulsów mikroprądowych do częstotliwości drgań komórek, można osiągnąć satysfakcjonujące efekty zabiegów z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń do stymulacji. Przekonaj się, na czym polega elektrostymulacja mikroprądami i w jakim celu jest stosowana.
Czym jest elektrostymulacja mikroprądami?
Podczas zabiegu elektrostymulacji mikroprądami wykorzystuje się impulsy elektryczne o bardzo niskim natężeniu. Mikroprądy działanie tylko na poziomie komórek i nie powodują stymulacji nerwów. Skutecznie stymulują za to komórki organizmu do reakcji elektrycznych i chemicznych. W następstwie tego dochodzi do napięcia elektrycznego ich błon i wzrostu energii komórkowej. Dochodzi do pobudzenia komórek, które stają się znacznie bardziej aktywne w procesach zwalczania dolegliwości i niekorzystnych zmian chorobowych.
W procesie tym zastosowanie znajduje certyfikowane urządzenie do elektrostymulacji Healy. Wykorzystuje ono podprogowe dawki mikroprądów, dzięki czemu stymulacja jest prawie niewyczuwalna. Wyposażone jest w program o zróżnicowanych częstotliwościach. Jest to mobilny aparat, więc można go stosować w dowolnym momencie i miejscu.
Kiedy stosowane są mikroprądy?
Mikroprądy znajdują zastosowanie w łagodzeniu wielu dolegliwości bólowych, obrzęków, stanów napięć emocjonalnych, a także przy zaburzeniach snu. Stymulacja mikroamperowa wykorzystywana jest w urządzeniach do leczenia fibromialgii, migreny i nerwobólów. Jest to metoda wdrażana w celu wyeliminowania wielu schorzeń i problemów zdrowotnych.
Decydując się na zastosowanie urządzenia do elektrostymulacji mikroprądami, warto jednak uwzględnić ewentualne przeciwwskazania, np. konsultując się z lekarzem lub szczegółowo zapoznając się z instrukcją użytkowania i etykietą aparatu. Ze względu na mobilny charakter urządzenia Healy można korzystać z niego zarówno w domu, jak i w trakcie delegacji czy podróży.